İki Tarih Arasında ki Fark

İki tarih arasında ki farkı hesaplamak için kullanabileceğiniz bu araç ile girdiğiniz tarihler arasında ki yıl, ay, gün, saat, saniye farkını kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Bu aracı ehliyet almaya kalan süreyi, ilişkinin devam süresini, okulların kapanmasına ne kadar kaldığını hesaplamak gibi birçok amaçla kullanabilirsiniz.

İlk Tarih:    
Son Tarih:

Tarihler arasında ki süre farkı

Başlangıç ve bitiş tarihlerini saatleriyle birlikte girip hesapla butonuna bastıktan sonra iki tarih arasında ki farkı detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Toplam kaç günlük süre farkı oluştuğunu hesaplayan bu araç aynı zamanda yıl, ay, gün, saat, dakika ve saniye olarakta geçen süre konusunda sizi bilgilendirecek.
Sınır olmaksızın dilediğiniz kadar sorgulama yapabilirsiniz. Kullandığınız bu uygulamayı arkadaşlarınıza da tavsiye etmeyi unutmayın!

Belirlenen iki tarih arasında ki gün sayısı

İki tarih arasındaki gün sayısı nasıl hesaplanır?

Tarihler arasındaki farkı bilgisayar veya hesap makinesi kullanmadan büyük olan tarihi üste, küçük olan tarihi alta yazarak çıkarma işlemi yaparmış gibi kolayca hesaplayabilirsiniz. Bu araç ise artık günler dahil olmak üzere, iki tarih arasında ne kadar zaman geçtiğini net olarak hesaplayarak, sonuç vermektedir.

İki tarih arasında ki fark neden hesaplanır?

Elbette ki birçok sebeple kullanılmaktadır. Yaygın olarak; işte ne kadar süre çalıştım (çalışılan süre), ehliyet almama ne kadar kaldı, ne kadar süredir evliyiz, sevgilimle ne kadardır birlikteyiz, tatile kaç gün kaldı, aşk sayacı, teskereme ne kadar kaldı diyenler için yıl, ay, gün, saat, dakika, saniye hesabı yapanlar tarafından kullanılır.