Yaş Analizini Yap

Kaç yaşındayım diyenler için yaş hesaplamanızı detaylı şekilde yapan harika bir uygulama karşınızda. Şimdiye kadar kaç saniye yaşadım, doğduğumdan beri kaç kez nefes aldım, kaç kez gözlerimi kırptım, kaç kez kalbim attı gibi sorular aklınıza geldi mi? Yaş hesaplama kutusu ile bu sorulara cevap bulmanın yanında; şimdiye kadar kaç yıl, ay, gün, saat, dakika, saniye yaşadığınızı görebileceksiniz. Yapmanız gereken tek şey, doğum tarihini ve saatini girerek "analiz et" butonuna basmanız olacak.

Doğum Tarihi ve Saati:

Yaş Analizi Detayları

Tarih seçme kutusuna doğum tarihini ve doğum saatini girin ve analiz et butonuna tıklayın. Yaş hesaplama uygulaması sonuçları bu alana getirecek. Ne kadar süre yaşadığınızdan tutun da kalbinizin şimdiye kadar kaç defa attığına dair birçok sonuç sizi karşılayacak. Karşılaşacağınız detaylı sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Yaş Hesaplama Uygulaması

Yaş nasıl hesaplanır?

Yerel saat gözetilerek doğum tarihiniz ile şimdi ki zaman arasında kalan sürenin farkıyla oluşan süredir. Genellikle tam yıl olarak hesaplanmaktadır. Gün almak tabiri tam yıl ile ilerlenmesinden dolayıdır. Yaşından gün almak demek, mevcut yaşınızın bir üzerini ekleyerek hesaplamaktır.

Kaç saniye yaşadım?

Yaşınızı daha detaylı olarak öğrenmek için atölyemde yayınlanan aracı kullanabilirsiniz. Şimdiye kadar kaç yıl, kaç ay, kaç gün, kaç saat, kaç dakika ve kaç saniye yaşadığınızı öğrenmek için doğum tarihinizi girmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca doğum tarihinizden bu yana toplamda kaç saniye yaşadğınızı da bu uygulama ile hesaplanabilir.

Dakikada kaç kez nefes alınıp verilir?

Bir dakika içinde nefes alıp verme sayısı solunum sıklığı demektir. Sağlıklı insanlar için; yetişkinler bir dakikada 12-20 nefes alıp verirken, çocuklar 16-22 nefes alıp verir ve bebekler ise 18-24 kez nefes alıp verir. Burada kullanacağınız uygulama ile içinde bulunduğunuz yaşa göre; bebeklik yaşını, çocukluk yaşını ve yetişkin yaşını gözeterek yaklaşık olarak tahminde bulunmaktadır. Doğum gününüzden şimdiye kadar kaç kez nefes aldığınızı görünce şaşıracaksınız.

Kalp dakikada kaç kez atar?

Ortalama kalp atış hızını; yaş, cinsiyet, kilo, sigara kullanımı, vücut sıcaklığı gibi birçok faktör etkilemektedir. Fakat sağlıklı insanlar için kalp atış hızı dakikada 60-100 arası normal kabu edilmektedir. Yaş hesaplama aracıyla birlikte elde ettiğiniz analiz sadece yaş faktörünü gözeterek doğduğunuz andan, sogulama anına kadar kalbinizin kaç kez attığını gösterecektir.

Dakikada kaç kez göz kırparız?

Göz kırpma sayısıda aynı kalp ritminde olduğu gibi birden fazla sebebe bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Küçük çocuklar dakikada 1-5 arasında göz kırparken, yetişkinler için bu sayı 2-10 arasında değişkenlik gösterir. Hesaplama aracı yalnızca yaşınızı gözeterek bebeklik, çocukluk ve yetişkin evrelerinizde kaç kez göz kırptığınızı yaklaşık olarak tahminlemektedir.